Nowoczesne usługi prawne

Oferujemy profesjonalne usługi prawne skierowane do osób prywatnych i przedsiębiorstw oraz organów administracji publicznej. Naszą zaletą jest szybka i fachowa obsługa w pięciu językach: polskim, angielskim, włoskim, niemieckim i hiszpańskim.
Każda sprawa prowadzona jest przez przydzielonego prawnika – adwokata lub radcę prawnego, który swoją wiedzą i doświadczeniem gwarantuje obsługę najwyższej jakości.

Oferta

 • Umowy

  Umowy

  Tworzymy szyte na miarę umowy (regulaminy, ogólne warunki umów), które pozwalają Klientowi regulować wzajemne zobowiązania w firmie, z kontrahentem, czy też w rodzinie — zgodnie z jego oczekiwaniami.

 • Strategie

  Strategie

  Pomagamy opracowywać oraz przeprowadzać kompleksowe postępowania przekształceniowe i restrukturyzacyjne związane z działalnością gospodarczą, zmianami własnościowymi, sukcesją przedsiębiorstw (na rzecz następców spokrewnionych i obcych), także zmianami własnościowymi nieruchomości.

 • Procesy

  Procesy

  Doradzamy, czy sprawa jest warta procesu, czy raczej próby ugodowego zakończenia. W sądzie pomagamy poprowadzić cały proces oraz egzekucję wynikających z niego świadczeń. Pomagamy również bronić się Klientowi przed roszczeniami, zarówno na etapie sądowym, jak i poza procesem.

 • Rozwiązywanie problemów

  Rozwiązywanie problemów

  Dobrze wiemy, że nie ma dwóch takich samych sytuacji, dlatego za każdym razem wnikliwie analizujemy problem naszego Klienta. To pozwala nam znaleźć optymalne rozwiązanie i doradzić podjęcie odpowiednich kroków. Oferujemy także usługi Compliance.

Nasz zespół

Andrzej Kuchlewski, Adwokat, Partner zarządzający

Andrzej Kuchlewski

Adwokat, Partner zarządzający

Absolwent Prawa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aplikację ukończył w poznańskiej Izbie Adwokackiej. Mediator sądowy.

Doradza oraz prowadzi spory sądowe w sprawach cywilnych i gospodarczych, w zakresie prawa rzeczowego, zobowiązań i prawa spadkowego. Specjalizuje się w prawie związanym z nieruchomościami, jak i w sprawach rewindykacji dóbr oraz wywłaszczeń. Prowadzi obrony w procesach karnych, w tym z zakresu przestępstw gospodarczych, broniąc przedsiębiorców oraz członków zarządów,
 a także reprezentuje w takich procesach pokrzywdzonych przestępstwem.

Michał Latuszewski, Radca prawny, Partner zarządzający

Michał Latuszewski

Radca prawny, Partner zarządzający

Specjalizuje się w prawie nowych technologii, w szczególności w obsłudze branży telekomunikacyjnej oraz IT. Prowadzi bloga www.operatel.pl Opracowuje wzorce umowne, pomaga w procedurach związanych z przetwarzaniem danych osobowych, uzyskiwaniem dostępów telekomunikacyjnych do nieruchomości, reprezentuje przedsiębiorców w ramach postępowań prowadzonych przez UKE, UOKiK, GUODO oraz w postępowaniach sądowych przed SOKIK. Ponadto zajmuje się doradztwem w zakresie tworzenia, prowadzenia, przekształcania i sprzedaży przedsiębiorstw, tworzenia umów, regulaminów i procedur sprzedażowych, reklamacyjnych, windykacyjnych oraz pracowniczych. Prowadzi również szkolenia z zakresu prawa dla przedsiębiorców. Prywatnie miłośnik piłki nożnej oraz żeglarstwa.

Błażej Wawrzyniak, Radca prawny

Błażej Wawrzyniak

Radca prawny

Absolwent Prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aplikację ukończył w poznańskiej Okręgowej Izbie Radców Prawnych. Specjalizuje się w prawie ochrony konsumenta, w szczególności z sukcesami reprezentuje konsumentów w sporach z instytucjami finansowymi, w tym m.in. z bankami w zakresie kredytów indeksowanych i denominowanych do waluty obcej oraz z ubezpieczycielami, zwłaszcza w zakresie ubezpieczeń inwestycyjnych. Nadto specjalizuje się również w prawie telekomunikacyjnym, gdzie od lat doradza przedsiębiorcom w prowadzeniu działalności telekomunikacyjnej. Pomaga w przygotowaniu wzorców umownych, negocjacjach, sporach sądowych, administracyjnych oraz sądowo-administracyjnych, a także w wielu innych kwestiach związanych z obsługą przedsiębiorstw i indywidualnych klientów. 

W wolnych chwilach oddaje się swojej pasji, jaką jest brazylijskie jiu jitsu.

Julia Giel, Radca prawny

Julia Giel

Radca prawny

Absolwentka Prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aplikację ukończyła w poznańskiej Okręgowej Izbie Radców Prawnych. Mediator. Compliance officer.

Prowadzi i reprezentuje strony w postępowaniach sądowych w sprawach cywilnych, w szczególności  z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, w tym w sprawach rozwodowych, alimentacyjnych oraz związanych z władzą rodzicielską.

Posiada doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych. W obszarze prowadzonych przez nią spraw znajduje się również wdrażanie systemu Compliance w przedsiębiorstwach. Biegle włada językiem angielskim. Prywatnie pasjonuje się literaturą oraz sztuką.

 

 

 

 

Krzysztof Szkurat, Adwokat (of counsel)

Krzysztof Szkurat

Adwokat (of counsel)

Adwokat z wieloletnim doświadczeniem. Autorytet i patron wielu młodych prawników. Wieloletni członek władz Adwokatury, w tym Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego oraz prawa karnego. Specjalista prawa bankowego współuczestniczący w powstaniu banków spółdzielczych. Prowadzi także sprawy gospodarcze, w tym związane z przestępstwami gospodarczymi, których przedmiotem było mienie wielkiej wartości. Nadto specjalizuje się  w prawie weterynaryjnym oraz rzeczowym.

Znany wśród prawników także jako Mecenas Sztuki, wybitny erudyta, który w wolnych chwilach oddaje się pasji związanej z malarstwem, literaturą piękną, a także muzyce klasycznej. Znawca win. 

Katarzyna Szumińska, Aplikant radcowski

Katarzyna Szumińska

Aplikant radcowski

Absolwentka Poznańskich uczelni kierunków z zakresu prawa i ekonomii. Od 2023 r. aplikantka radcowska. W kręgu jej zainteresowań jest przede wszystkim prawo gospodarcze, a także ochrona konsumentów, w szczególności z perspektywy procedur i obowiązków przedsiębiorców.  

W kancelarii zajmuje się przede wszystkim zagadnieniami związanymi z prawem własności intelektualnej, w szczególności prowadzi postępowania rejestrowe przed Urzędem Patentowym RP. Podejmuje działania mające na celu ochronę znaków towarowych. Prowadzi również postępowanie polubowne oraz sądowe w zakresie windykacji należności.

Marek Owedyk, Aplikant radcowski, specjalista ds. telekomunikacji

Marek Owedyk

Aplikant radcowski, specjalista ds. telekomunikacji

Absolwent kierunku Prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aplikant radcowski.

Jego zainteresowania naukowe i zawodowe koncertują się wokół prawa telekomunikacyjnego, prawa nowych technologii oraz szeroko pojętego prawa wodnego.

W Kancelarii zajmuje się przygotowywaniem pism,  w tym procesowych, wzorców umownych, opinii i procedur.  Zajmuje się nadto windykacją należności. Zna język angielski.  

Kajetan Kęsik, Prawnik, Specjalista ds. telekomunikacji

Kajetan Kęsik

Prawnik, Specjalista ds. telekomunikacji

Eliza Arentowska, Prawnik, specjalista ds windykacji

Eliza Arentowska

Prawnik, specjalista ds windykacji

Kontakt

+48 61 224 68 95
+48 61 224 68 96

kancelaria@klarp.pl

Kuchlewski Latuszewski
Adwokaci Radcowie Prawni
ul. Piaskowa 3/3
61-753 Poznań

Zapraszamy na naszego bloga